ŽENGIANT Į
PERPILDYTĄ RINKĄ

PREKĖS ŽENKLO PLĖTOJIMAS
MAISTO IR GĖRIMŲ RINKOJE
LITAO požiūris
į prekės ženklo premiumizaciją

Mūsų klientė*, didžiausia surimio gamintoja Europoje ir viena iš penkių didžiausių pasaulyje, kasmet pagaminanti 160 tūkst. tonų produkcijos, norėjo aprėpti dar didesnę pasaulinės rinkos dalį. Tačiau Kinija pati yra didžiausia pasaulyje (pigaus!) surimio ir kitų žuvies produktų gamintoja. Kaip mums pavyko paversti klientų produktą išskirtiniu persotintoje ir menkai reguliuojamoje rinkoje su itin griežtais importo reikalavimais?

main image
Kliento iššūkiai
  • - Įmonės pagrindinis produktas, surimis (krabų lazdelės), jau yra pigiai gaminamas Kinijoje.
  • - Prekės ženklas beveik nežinomas Kinijos vartotojams ir platintojams.
  • - Maisto produktų, ypač jūros gerybių, importo reguliavimas Kinijoje yra labai griežtas.
LITAO sprendimas
  • - Viso įmonės rinkodaros medžiagos korekcija, akcentuojant išskirtinumo ir miestietiškumo pojūčius, pabrėžiant tvarią lietuvišką produkcijos kilmę ir aukštą jūros gėrybių kokybę.
  • - Nustatyti lengvai parduodami sandėliavimo vienetai, atitinkantys Kinijos importo reikalavimus.
  • - Vietoj plačiai Vakaruose naudojamo verslo-verslui (B2B) komunikacijos principo pasirinkta verslas-klientui (B2C) prieiga. Taip siekėme pritraukti jaunesnius platintojus, ypač tuos, kurie norėjo pagerinti savo reputaciją siūlydami aukštos kokybės Europos prekinius ženklus.
Rezultatai
  • - Sėkmingai pakeitėme masinei rinkai Europoje skirtą produktų liniją į aukščiausios kokybės išskirtinį prekės ženklą Kinijoje.
  • - Pardavėme pirmąjį krovinį vos per vieną mėnesį ir be jokių importo trukdžių.
main image

*Negalime minėti įmonių pavadinimų,
tačiau mielai papasakosime daugiau jeigu paklausite.

Atlikę nuodugnią rinkos analizę, aplankę visas pagrindines užsienietiškų maisto prekių parduotuves Šanchajuje ir nustatę geriausiai parduodamą asortimentą, nusprendėme, kad išmintingiausia strategija – pozicionuoti mūsų kliento produktus kaip prabangos prekę. Įmonė negalėjo konkuruoti su kiniškais prekės ženklais kaina, o tyrimų duomenys rodė augantį kinų susirūpinimą maisto kokybe ir mažėjantį mėsos vartojimą – puikią progą jūros gėrybėms. Tačiau galimybė atsiveria tik jei produktas pristatomas kaip aukščiausios kokybės baltyminis produktas su nuosava istorija. Kiekviena prabangos prekė, kitaip nei daugelis masinių produktų, turi savą naratyvą.
Kurdami pasakojimą savo klientei išsiaiškinome lietuviškos žuvies kilmę ir pasidomėjome, kokie žuvies produktų kokybės aspektai yra svarbiausi vartotojams (rėmėmės svarbiausiomis sertifikavimo institucijomis, tokiomis kaip „Marine Stewardship Council“). Išsiaiškinome ir kitus lemiamus faktorius: nuo patogiausių pakuočių iki geriausių vietų parduoti produkciją mūsų tiksliniams vartotojams – šiuolaikiškas prabangos prekes vartojantiems miestiečiams.

Rezultatai:

square

Mūsų klientas, iki tol surimio produktus pardavinėjęs masinėje rinkoje, Kinijoje tapo prabangių prekių tiekėju. Tai pasiekta lokalizavus prekės ženklą, vardą, logotipą, produktų aprašymus ir kitas pristatymo detales. Kompanija sėkmingai sudomino aukščiausios kokybės prekių distributorius, besispecializuojančius ekologiškų ir sveikų produktų rinkoje. Įmonė pasirinko mus kaip oficialius agentus Kinijoje.
Mes sukūrėme ir pirmą kartą papasakojome autentišką „iš Lietuvos į Kiniją“ istoriją, pabrėždami laisvėje užaugusios, ekologiškos, ir omega-3 gausios žuvies aspektus, panašius į tuos, kuriuos akcentuoja „Marine Stewardship Council“.
Įmonei padėjome ir vienu esminiu klausimu: užtikrinome, kad jos produktai bus įvežti į Kiniją.