PREKYBA PAGAL
KINIJOS RINKOS YPATYBES

VERSLO ANALITIKOS SPRENDIMAS
LITAO požiūris:
kurti pasitikėjimu grįstą pardavimą.

Šaldyta mėsa prekiaujanti Europos įmonė norėjo įeiti į jai visiškai naują Kinijos rinką. LITAO tikslas buvo sukurti naujai rinkos žaidėjai įsitvirtinusios ir patikimos įmonės įvaizdį, kuris skatintų paklausą.

main image
Kliento iššūkiai
  • - Aukštos rizikos industrija: plačiai žinoma, jog mėsos industrijoje dažnai pasitaiko sukčiavimo atvejų.
  • - Įmonė negamina mėsos produktų ir neturi konkurencinio pranašumo prieš kitas prekybos bendroves.
  • - Įmonė Kinijoje neturi atstovybės ir prekybinės patirties.
LITAO sprendimas
  • - Atliktas išsamus rinkos tyrimas, naudojant Kinijos muitinės duomenis susisiekta su didžiausiais mėsos importuotojais Kinijoje.
  • - Įmonės reputacijos Kinijoje sukūrimas: „WeChat“ paskyra, skaitmeninis marketingas ir „HTML5“ kampanija.
  • - Ryšių tinklų išplėtimas ir sukurta aiški komunikacijos strategija, prisijungiant prie „WeChat“ grupių susijusių su šaldytos mėsos pramone.
  • - Panaudoti išsamūs tyrimo įrankiai, įskaitant Kinijos muitinės duomenis, siekiant susisiekti su sėkmingiausiais mėsos produktų importuotojais Kinijoje.
Rezultatai
  • - WeChat grupėse esant diskusijoms, mes noriai pakonsultuodavome skirtingais klausimais ir taip įgijome jų pasitikėjimą. Vadovams paklausius LITAO patarimų, pastebėta ženkliai padidėjusi apyvarta jų vadovaujamose įmonėse.
  • - LITAO buvo paprašyta atstovauti tiekėją 2016 m. SIAL parodoje, kurios metu užmezgė ryšius su daugiau nei 200 kontaktų.
  • - Per mėnesį po parodos parduota 500 000 JAV dolerių vertės užsakymų.
main image

*Negalime minėti įmonių pavadinimų,
tačiau mielai papasakosime daugiau jeigu paklausite.

Didžiausias kompanijos trūkumas – ji buvo nežinoma. Kas pirktų produktus iš jokios reputacijos neturinčio tiekėjo, jei gali rinktis iš pažįstamų importuotojų bei vietos gamintojų?
LITAO iš Kinijos muitinės įsigijo duomenis apie didžiausius importuotojus ir dažniausiai įvežamus mėsos produktus. Susisiekėme su kiekvienos iš šių įmonių pardavimo vadybininkais, kad išsiaiškintume geriausias verslo praktikas. Prieš pristatydami savo klientą didžiausioje Azijos maisto inovacijų parodoje SIAL Šanchajuje, sukūrėme šios įmonės veiklos Kinijoje ženklų: įregistravome „WeChat“ paskyrą, įsteigėme virtualų biurą ir duomenų bazės valdymo sistemą, nusamdėme ir apmokėme patikimus pardavimo vadybininkus.
Mes žinojome, kad potencialūs įmonės klientai yra palyginti nepatyrę, tačiau perspektyvūs prekybininkai ir importuotojai, o ne mėsos industrijos gigantai, išplėtoję savo ryšių tinklus, taigi susitelkėme į mažesnes kompanijas. Taigi megzti bendradarbiavimą su klientais, kurie nemokėjo anglų kalbos, norėjo naudotis paprastomis pinigų pervedimo paslaugomis kaip „WeChat“ ir „Alipay“. Tai klientai, kuriems reikėjo žymiai daugiau paaiškinimų. Mes netgi davėme patarimų, kaip efektyviau parduoti produktus savo vartotojams. Naujos įmonės, kaip įprasta, susiduria su pasitikėjimo problema: kinų klientai paprastai sumoka tik gavę produktą. Tačiau nuolat bendraudami ir rodydami dėmesį mes įtikinome juos sumokėti mažiausiai 30 proc. avansą.

Rezultatai:

square

Pirmąjį mėnesį po SIAL parodos mūsų kliento apyvarta Kinijoje pasiekė daugiau nei 500 tūkst. JAV dolerių – sumą, užaugintą iš nieko. Po parodos įmonė savo „WeChat“ paskyroje turėjo daugiau nei 200 perspektyvių partnerių kontaktų. Dalis jų įsigijo konteinerius produkcijos dar parodos metu, dalis kiek vėliau tapo ištikimais klientais.