ATSTOVAUJANT
JAUNĄ LEIDĖJĄ

KOMUNIKACIJA
LITAO požiūris į darbą parodose.

Lietuviška knygų vaikams leidykla nusprendė pirmą kartą sudalyvauti Kinijos tarptautinėje vaikų knygų mugėje Šanchajuje. Tai Lietuvoje klestinti leidykla, tačiau ji nebuvo susipažinusi su griežtais Kinijos cenzūros įstatymais ir leidėjų įvairove. LITAO buvo nusamdyta padėti paruošti leidyklos pasiūlymus ir rasti potencialių partnerių.

main image
Kliento iššūkiai
  • - Pirmą kartą dalyvavo tarptautinėje vaikų knygų parodoje Šanchajuje, neturėjo jokios patirties Kinijoje.
  • - Didelė rizika turinio plagijavimui ir nelegaliam kopijavimui.
  • - Būtina pereiti griežtą Kinijos vyriausybės cenzūros ir turinio kontrolę.
LITAO sprendimas
  • - Kruopšti leidinių atranka, atsirenkant turinį, kuriam bus lengviausia praeiti cenzūrą.
  • - Užmegzti glaudūs ryšiai su Kinijos leidėjais, todėl leidybos procesas Kinijoje pasidarė lengviau suprantamas ir prieinamas.
  • - Paruošta detali komunikacijos strategija parodai, pabrėžianti leidyklos privalumus ir apsauganti originalų turinį nuo plagijavimo.
Rezultatai
  • - Daugiau nei 150 leidybos vadovų kontaktų per tris parodos dienas.
  • - Greičiau nei per metus pasiektas pirmasis autorinių teisių pardavimas Kinijoje.
  • - Apsaugotas originalus turinys: dar nėra nustatytų šios leidyklos autorinių teisių vagysčių.
main image

*Negalime minėti įmonių pavadinimų,
tačiau mielai papasakosime daugiau jeigu paklausite.

Pirmiausia mes peržiūrėjome šimtus mūsų kliento leidinių pavadinimų, ir atrinkome dvylika knygų, skirtų vaikams iki penkių metų. Amžiaus riba buvo strateginis žingsnis: kuo daugiau iliustracijų ir mažiau žodžių, tuo mažiau darbo cenzoriams. Mes taip rinkomės knygas, turinčias edukacinę vertę, pavyzdžiui lavinančias rankų judesius. Parodoje turėjome išlikti budrūs ir suvesti su teisingais žmonėmis – leidyklomis, kurios galėtų įsigyti leidybos teisę Kinijoje, o ne kūrybininkais, siekiančiais nukopijuoti šiuolaikiškus lietuviškose knygose naudojamus lavinimo metodus. Todėl turėjome informaciją pateikti palaipsniui ir atsargiai, žingsnis po žingsnio filtruoti.

Rezultatai:

square

Leidykla parodos metu įgijo apie 150 verslo kontaktų ir greičiau nei per metus gavo pirmąją įmoką už autorines teises – tai puikus rezultatas, išaugintas iš vos tris dienas trukusios parodos.