PAVOGTO
PREKĖS ŽENKLO
ATGAVIMAS

TEISINIAI PATARIMAI
LITAO sprendimas
prekės ženklo vagystės atveju.

Mūsų klientas, amerikiečių nevyriausybinė organizacija*, Kinijos mokiniams rengia vasaros išvykas į JAV. Organizacijai nusprendus įsteigti biurą Kinijoje ji sužinojo, kad jų vietos agentai jau įregistravo jų organizacijos vardą kaip savo. LITAO šiuo atveju veikė kaip tarpininkas tarp agentų ir organizacijos.

main image
Kliento iššūkiai
  • - Nevyriausybinė amerikiečių organizacija prašė kinų agento pagalbos registruojant prekės ženklą Kinijoje.
  • - Pagal Kinijos įstatymus prekės ženklas šalyje oficialiai priklausė vietos agentui.
  • - Amerikiečių kompanija, besirengdama atidaryti filialą Kinijoje, sužinojo, kad neturi teisės naudoti vardo kaip savo, ir dėl to pagrįstai supyko.
LITAO sprendimas
  • - Priimtas apgalvotas LITAO sprendimas pirmiausiai įvykius aptarti su abejomis šalimis atskirai, išvengiant emocinių veiksmų.
  • - Išanalizavo agento motyvus registruojant prekės ženklą: priėmė tai, kaip būdą apsaugoti ir išlaikyti esamą prekės ženklo reputaciją.
  • - Privatus LITAO tarpininkavimas ir mediacija atskirai su kiekviena šalimi ir kartu.
Rezultatai
  • - Draugiškas tarpusavio supratimas ir be teismų pasiektas susitarimas.
  • - Agentas nemokamai perdavė IP teises klientui.
  • - Ateityje pratęsti sėkmingi santykiai dirbant Kinijoje.
main image

*Negalime minėti įmonių pavadinimų,
tačiau mielai papasakosime daugiau jeigu paklausite.

Pirmoji reakcija yra jausmas, kad buvote išduoti: nevyriausybinė organizacija net reklamuodamasi negalėjo naudoti net savo pačios logotipo. Mesti kaltinimus prekės ženklą pasisavinusiems agentams atrodo pagrįsta ir pateisinama, tačiau LITAO ragino organizaciją neskubėti. Mes žinojome, kad teisės į intelektinę nuosavybę Kinijoje veikia kitaip ir mūsų advokatai tai patvirtino. Norėdami nuodugniau ištirti situaciją ėmėmės bendravimo taktikos ir paaiškėjo, kad agentai įregistravo prekės ženklą savo ir amerikiečių organizacijos naudai – tam, kad kitos Kinijos įmonės neimituotų jų programų. Tai yra dar vienas dažnas atvejis Kinijoje.

Rezultatai:

square

Nesėkminga kova dėl prekės ženklo gali kainuoti didžiulę sumą, nes teismai stovi pirmiau juos įregistravusių kinų įmonių pusėje. Šiuo atveju abi pusės buvo nusiteikusios geranoriškai ir vietos agentai sutiko nemokamai perleisti teises į domeną amerikiečių organizacijai. Abi pusės nusprendė toliau bendradarbiauti – tai neįvyktų, jei pradžioje būtų pasirinktas kaltinimų kelias.