MŪSŲ
KOMANDA

main team picture

Esame sąmoningai pasirinkę kartu dirbti dėl bendro tikslo. Mes skeptiškai žvelgiame į kiekvieną „neįmanoma“. Mes esame LITAO.

main team picture
member picture
square
LINA BARTUSEVIČIŪTĖ
Įkūrėja, Direktorė
Asmeniškai konsultavo daugiau nei 50 įmonių ir daugiau nei 100 asmenų per 7 metus. Rašė asmenine patirtimi paremtą kultūrinės perspektyvos tinklaraštį apie Kiniją, šiuos tekstus perspausdino delfi.lt ir jie pasiekė daugiau nei 200 tūkst. skaitytojų auditoriją Lietuvoje. Įgijo vieno geriausių Kinijoje, Fudanio universiteto, tarptautinių santykių magistrės laipsnį (studijavo kinų kalba); parašė baigiamąjį darbą apie Lietuvos-Kinijos ekonomikos diplomatiją. Viena pirmųjų Šanchajuje įsikūrusių lietuvių - dažnai samdoma vertėja Lietuvos kultūrinių misijų Kinijoje metu.
member picture
square
ZAYDE GUTIERREZ
Tarpvalstybinių Projektų Vadovė
Sukaupė daugiau nei 8 metų patirtį padėdama Lotynų Amerikos kompanijoms įeiti į Kinijos bei Pietų Korėjos rinkas. Ypatingai patyrusi tarptautinės prekybos srityje. Anksčiau ėjo stambių verslo klientų vadybininkės pareigas; rūpinosi tokiomis kompanijomis kaip Wal-mart, Hema, Lotte, ir Hyundai. Buvusi Deloitte konsultantė, dirbusi su teisinės atitikties klausimais užsienio prekybos operacijose. Atstovavo Meksiką skatindama dvišalę prekybą ir investicijas Čikagoje, JAV, Meksikos Ūkio ministerijos kvietimu. Įgijo skaitmeninės rinkodaros ir verslo magistro laipsnį, yra dirbusi 5 šalyse bei laisvai kalba angliškai, ispaniškai ir portugališkai.
member picture
square
BEATRIZ LIU
Verslo Strategijos ir Rinkos Tyrimų Konsultantė
Turi daugiau nei ketverių metų darbo patirtį rinkos tyrimų, strateginio planavimo, verslo analitikos, ir derybų srityse. Anksčiau ėjo IPSOS Šanchajaus padalinio vyresniosios rinkos tyrėjos pareigas. Įgijo vienos iš geriausių verslo mokyklų Jungtinėje Karalystėje Strathclyde Business School verslo ir vadybos magistrės laipsnį. Dalyvavo jungtinėje studijų programoje su Tulūzos verslo mokykla, kur studijavo tarpkultūrinę vadybą. Yra gyvenusi ir dirbusi 4 šalyse, laisvai kalba anglų, ispanų, portugalų ir kinų kalbomis.
member picture
square
INDRĖ BALČIKONYTĖ-HUANG
Strateginė Komunikacija
Daugiau kaip trejus metus buvo atsakinga už verslo komunikacijos mokymus tarptautinių kompanijų ir Kinijos valstybinių įmonių vadovams, institucijų darbuotojams ir studentams. Jau devyneri metai gyvena ir dirba Kinijoje. Įgijo vieno geriausių Kinijoje Fudanio universiteto modernios ir šiuolaikinės kinų literatūros magistrės laipsnį; studijavo kinų kalba. Yra gyvenusi keturiose šalyse ir laisvai kalba anglų, kinų, ir prancūzų kalbomis.
member picture
square
LAUREN XU
Verslo Klientų Vadybininkė
3+ metų turizmo srityje dirbant su šalies įvaizdžio formavimu, patirtis Baltijos šalių regione. Viena iš pagrindinių narių Šanchajaus Rotaract skyriuje – bendruomenėje, sudarytoje iš daugiau nei 100 socialinių įmonių. Baigė Šanchajaus Xingwei universitetą – tai vienintelė laisvųjų menų aukštojo mokslo institucija Kinijoje, švietimui naudojanti patirtinį mokymą ir verslo simuliacijas.
member picture
square
LINAS GRIGAITIS
Prieiga Prie Kinijos Rinkos ir Verslo Plėtra
Daugiau nei 4 metus gyvena Kinijoje, iš kurių tris metus praleido gyvendamas ir dirbdamas antrosios pakopos Kinijos miestuose. B.S. ir M.A. logistikos ir tiekimo grandinės valdyme, sukaupęs didelę patirtį patikimų verslo santykių kūrime. Praleidęs daugiau nei 3+ metų Jungtinėje Karalystėje dirbant klientų aptarnavimo srityje geriausiai supranta klientų lūkesčius ir poreikius.
member picture
square
JUSTINA PRUŠINSKAITĖ
Tarpkultūrinio Bendradarbiavimo Konsultantė
Geba kalbėti net 7 kalbomis ir yra dirbusi 4 šalyse. Sėkmingai per mėnesį sukūrė ir įgyvendino tarpkultūrinės komunikacijos ir rinkodaros programą „CIIE“ parodoje 18-kai lietuviškų įmonių, dalyvaujant ir ŪM ministrui V. Sinkevičiui. Domisi kultūros pokyčiais ir tendencijomis, ypač sankirtose tarp ekonomikos ir socialinės antropologijos.
member picture
square
GIOVANNI BORDE
Kūrybos Direktorius
Kolumbietis-italas kūrybos direktorius ir dizaineris, turintis daugiau nei aštuonių metų patirtį Kinijoje ir Europoje. Penkios jo kurtos reklaminės kampanijos Ispanijoje pelnė apdovanojimus. Anksčiau ėjo „Starbucks“ dizaino Rytų ir Pietryčių Azijos rinkose vadovo pareigas.
member picture
square
ATISH KAPUR
Tiekimo Šaltinių Ekspertas
Profesionalus buhalteris, sukūręs sėkmingą prekybos verslą, veikiantį Jungtinėje Karalystėje, Indijoje ir Kinijoje. Daugiau nei 10 metų skaičiuojančios kompanijos „Shiil“ metinė apyvarta šiuo metu siekia devynženkles sumas, per dieną vidutiniškai parduodamas vienas 40 pėdų jūrinis konteineris. Žinomas kaip žmogus, galintis įgyvendinti sudėtingiausius užsakymus, pavyzdžiui, paauksuotų dizainerio kurtų šviestuvų gamybą septynių žvaigždučių viešbučiams Indijoje. Misija – parodyti pasauliui, kad gamyba Kinijoje gali būti nesudėtinga ir už gerą kainą.
member picture
square
LYNN HU
Biurokratijos Guru
Sukaupė ilgametę patirtį registruoti WFOE (visiškai užsieniečiams priklausančias įmones) bei startuoliams reikalingų kasdieninių operacijų įgūdžius. Dirba su nepriklausoma paslaugų platforma GEEservice, kuri rūpinasi biurokratinių kliūčių sprendimu ir logistika, kad įmonės galėtų sutelkti dėmesį į pagrindinę savo veiklą. Buvusi operacijų direktorė tarptautiniame startuolių inkubatoriuje „Yulink“.
member picture
square
MILDA KELBAUSKAITĖ
Įgaliotinė Honkonge
Baigė tarptautinio turizmo ir vadybos studijas; tarptautinių derybų ekspertė. Pardavimų ir marketingo ekspertė, įgijusi daugiau nei septynerių metų patirtį prabangos paslaugų industrijoje Londone ir Honkonge, kur organizavo ir prižiūrėjo išskirtinių klubų ir viešbučių renginius.
member picture
square
ROBERT VAN AERT
Verslo Plėtros Atstovas
Baigė teisės studijas Tilburgo universitete Nyderlanduose, puikiai išmano verslą reguliuojančius teisės aktus Kinijoje. Vadovavo nekilnojamojo turto užsienyje, viešbučių, maisto bei gėrimų projektams. Dirba Kinijos Čengdu mieste.
member picture
square
TED GOURNELOS
Strateginis Konsultantas
Story|Strategy – skaitmeninės žiniasklaidos ir strateginės komunikacijos įmonės generalinis direktorius. Įgijo komunikacijos magistro ir socialinių mokslų daktaro laipsnius CBS News“, „ABC News“ ir „Good Morning Orlando“ televizijos žinių laidų svečias.

STEIGĖJA

UŽUOMAZGOS

2002-2010

Įgimta lyderystė:

Lina nuo mažens pasižymėjo lyderės bruožais ir labai anksti nusibrėžė aiškią viziją. Ji susidomėjo Kinija dar tada, kai mažai kas numatė dabartinį šalies suklestėjimą.

calendar 2002-2006

Lina susižavėjo Kinija būdama trylikos. Pakerėta kitame pasaulio krašte stūksančios šalies „paveikslėlių“ rašto ji užsispyrė išmokti šią „paukščių“ kalbą. Būdama paauglė Lina dirbo trijose nevyriausybinėse organizacijose, tarp kurių ir europinio lygio „Eurodesk“. Ji vienerius metus vadovavo Klaipėdos Jaunimo Organizacijų Sąjungai „Apskritasis Stalas“.

founder with diploma
calendar 2006-2010

Lina įstojo į Vilniaus universiteto sinologijos studijų programą, į kurią buvo priimta vos 10 studentų, ir tik kas antri metai. Jos pasirinkimas tuo metu atrodė prieštaringas – juk Kinija lietuviams tebuvo pigių kopijų šalis. Nuo pirmos atvykimo į Kiniją dienos Lina ėmė rašyti tinklaraštį „Kiniški eskizai“ – pasakojo apie skirtumus tarp knyginio įsivaizdavimo apie šią šalį ir to, kaip jai atsivėrė jos antrieji namai. Naujienų portale delfi.lt publikuoti Linos tekstai sulaukė daugiau nei 200 tūkst. skaitytojų dėmesio. Lina parašė baigiamąjį darbą apie vieno žymiausių Kinijos mąstytojų Konfucijaus knygą „Pašnekesiai“ ir tais pačiais metais išlaikė HSK6 egzaminą – aukščiausio lygio užsieniečiams skirtą testą, kuriuo tikrinamas kinų kalbos žinių lygis. Įveikusi šiuos akademinius iššūkius ji pati viena apkeliavo dešimt Kinijos provincijų.

founder with girl

LAISVAI SAMDOMA
VERSLO KONSULTANTĖ

2010-2014
founder sitting

LAISVAI SAMDOMA
VERSLO KONSULTANTĖ

2010-2014

Nuo 2010 m. iki 2014 m. Lina dirbo su daugiau nei penkiasdešimčia įmonių, plėtojančių veiklą įvairiuose verslo sektoriuose. Tarp jų buvo prabangaus nekilnojamojo turto, maisto ir gėrimų, apdirbamosios pramonės bei švietimo srityje dirbančios kompanijos. Lina pasižymėjo kaip talentinga vertėja. Dažnai ji būdavo vienintelė, kuri užčiuopdavo susitikimus nuspalvinančius niuansus – ne tik tai, kas sakoma, bet ir tai, kas norima pasakyti tarp eilučių. Tai ją išmokė laikytis savo principų, kai deramasi net ir su itin aukšto lygio įmonių vadovais, nepriklausomai nuo to, iš kur šie bebūtų. Dėl puikių Linos kinų kalbos įgūdžių „Lietuvos geležinkeliai“ patikėjo jai išversti kalbiškai ir teisiškai sudėtingus savo įstatus. Linos reputacija pritraukė keletą pelningų įdarbinimo pasiūlymų, tačiau ji pasirinko spalvingą nepriklausomos konsultantės kelią, kuris leido išlikti nepririštai prie siauros sferos. Galiausiai Lina suformavo viziją, kurią įgyvendinus atsirado LITAO.

calendar 2010-2011
REPREZENTAVO

Lietuvos Aplinkos ministeriją pasaulinėje mugėje EXPO Šanchajuje.

VERTĖJAVO IR DERĖJOSI

kultūriniuose renginiuose ir meniniuose pasirodymuose, kuriuose dalyvavo Murat Etilgan – pasaulinio lygio klasikinio turkų meno ebru dailininkas.

dėl daugiamilijoninių prabangos prekių parduotuvių ir vilų statybų ir šiais reikalais keliavo po Hainano, Taijuano bei kitus Kinijos miestus.

DIRBO SLAPTA PIRKĖJA

„Marks and Spencer“ rinkos analizės departamente.

RADO

retų Orinoko upėje (Pietų Amerika) gyvenančių žuvų tiekimo šaltinį: iš Kolumbijos, kur jos tebegaudomos tradiciniu indėnų būdu (žmogui šokant į upę), į prabangius Kinijos akvariumus.

founder in expo
calendar 2012
REPREZENTAVO

Lietuvos mėsos prekybos įmonę „Glardo Versmė“ Kinijoje vykusioje didžiausioje Azijos maisto parodoje SIAL.

RADO TIEKIMO ŠALTINIUS:

individualiai megztinių linijai reikalingą kašmyrą; masažo terapeutams Lietuvoje – tradicinės kinų medicinos ingredientus; arbatos entuziastams – kokybišką arbatą; renovacija užsiimančiai įmonei – medieną.

Padėjo KINIJAI ADAPTUOTI

„Maple Leaf Education“ mokyklų tinklo anglų kalbos mokymo programą.

ŠVERTĖ

sudėtingo turinio „Lietuvos geležinkelių“ įstatus, taip pat lietuviškos pažinčių svetainės ieskok.lt turinį į kinų kalbą.

IŠNAGRINĖJO

bendrovės apgavystę ir galiausiai padėjo lietuvių įmonei atgauti pinigus iš Kinijos sukčių.

calendar 2013
DIRBO

su Kanados socialine įmone „Me to We“, kuri remia jaunimo švietimo ir ugdymo labdaros organizaciją „Free the Children“. Įmonė plėtė veiklą Kinijoje ir ieškojo būdų diegti savo programas. Lina buvo atsakinga už partnerystes su švietimo įstaigomis ir marketingo kampanijas Kinijos socialiniuose tinkluose. Šio projekto metu ji užmezgė bendradarbiavimą su dešimčia tarptautinių vidurinių mokyklų ir pirmaujančia edukacine Kinijos įmone „New Pathway“.

SUDARĖ SĄLYGAS ĮVYKTI VEIKSMINGOMS

jaunimo bendradarbiavimo dirbtuvėms, kuriose dalyvavo šimtai paauglių. Būdama projekto „Me to We“ prižiūrėtoja ji taip pat buvo atsakinga už gerą atmosferą ir kultūrinį atitinkamumą kiekvienoje dirbtuvių užduotyje.

ORGANIZAVO

Kinijos ir Kanados verslo asociacijų susitikimą, kuriame priėmė šešių didžiausių Kanados miestų merų delegaciją.

Įmonei Lietuvoje RADO

Kinijoje pagal užsakymą gaminamų meno dirbinių ir baldų TIEKIMO ŠALTINĮ.

calendar 2014
Atliko ĮMONĖS VEIKLOS PATIKRINIMĄ

Kinijos šiukšlių perdirbimo gamyklose. Tai buvo reikalinga prieš įgyvendinant 10 mln. eurų vertės projektą iš Europos Sąjungos.

TIKRINO

pagal užsakymą gamintos maisto perdirbimo ir pakavimo įrangos KOKYBĘ, klientų vardu pasirašė sutartis su gamyklomis Kinijoje.

RADO TIEKIMO ŠALTINĮ IR SKUBIAI PRISTATĖ 100 tūkst. USD vertės

nuotolinio ryšio komponentus iš 11 tiekėjų Kinijoje į Lietuvos kliento sandėlį mažiau nei per mėnesį – tai logistiškai beveik neįmanomas darbas.

REPREZENTAVO

leidyklą „Flintas“ ir padėjo sėkmingai parduoti autorines teises Šanchajuje vykusioje Tarptautinėje vaikų parodoje.

girls playing

MAGISTRO LAIPSNIS FUDANIO UNIVERSITETE

2011-2014

Lina gavo Kinijos vyriausybinę stipendiją studijuoti tarptautinių santykių magistrantūroje viename prestižiškiausių Kinijoje Fudanio universitete.

Jį yra baigę didelė dalis aukščiausių Kinijos valdininkų, o vėliau ten leidžia studijuoti ir savo vaikus. Lina buvo paties komunistinio elito išmokyta orientuotis Kinijoje, ji žino kaip bendrauti su Kinijos lyderiais jų pačių kalba.

MAGISTRINIS DARBAS

Baigiamąjį darbą apie Lietuvos ekonominę diplomatiją Kinijos atžvilgiu Lina apsigynė kinų kalba. Darbe cituojami daugiau nei 200 šaltinių, paimti interviu iš visų pagrindinių Lietuvos-Kinijos ekonominiu bendradarbiavimu suinteresuotų šalių. Visą darbą anglų kalba galite rasti čia. Pan Zhongqi – Linos baigiamojo darbo vadovas – buvo Kinijos misijos ES pirmasis sekretorius.

founder photo
calendar 2014-Dabar

LITAO STEIGĖJA
IR VYKDANČIOJI
DIREKTORĖ

Didėjantis darbo krūvis ir sudėtingumas buvo ženklas perkelti veiklą į aukštesnį organizacinį lygį. Todėl 2014 m. spalį Lina pateikė prašymą įregistruoti LITAO įmonės vardą, o 2015 m. gavo WFOE (visiškai užsieniečiams priklausančios įmonės) verslo žemyninėje Kinijoje licenciją. Lina sukūrė platų vietinių ekspertų pažinčių tinklą, todėl netrukus nesunkiai rado ir pasamdė pirmąją profesionalę viso etato darbuotoją kinę. 2016 m. liepą Honkonge buvo įregistruotas LITAO įmonės padalinys ir taip oficialiai suformuota „LITAO Consultancy Group“.

VERTYBĖS,
MISIJA
AND VIZIJA

founder with Kongming lantern

MŪSŲ VERTYBĖS

Jautrumas ir rūpestis
Iškalba
Planavimas pagal individualius poreikius
Praktiniai įgūdžiai ir žinojimas

values picture
compassion picture

JAUTRUMAS IR RŪPESTIS

Jautrumas būtinas ne tik budistams, bet ir verslininkams.

square Jis leidžia suprasti, ką reiškia apsiauti kito batus svečioje šalyje. Suprasti tavo prekes ir paslaugas perkančius žmones, taip pat tuos, kurie juos kuria. Tai empatija – sugebėjimas reaguoti į skirtumus be pykčio, o kliūtis ir iškilusius sunkumus priimti kaip progą iš naujo įvertinti padėtį ir įsiklausyti. Sėkmė, pasiekta be rūpesčio, mums yra pinigai be prasmės.

IŠKALBA

Laisvai bendrauti ir susikalbėti užsienio kalbos žinojimo nepakanka.

square Iškalba – tai kalbos natūralus, kaip upės srovė, takumas. Iškalba randasi ne iš daugybės žodžių, o dėl lankstumo ir gebėjimo skaityti tarp eilučių bei prisitaikyti. Mes padedame Jums rasti tinkamus žodžius, kad galėtumėte aiškiai ir paprastai perteikti savo žinutę būdami kitoje kultūroje, kalbėdami kita kalba. Vanduo mums – sklandumo ir iškalbos simbolis, kuris slypi ir mūsų įmonės pavadinime: TAO (涛) žodyje LITAO kinų kalba reiškia bangą.

fluency picture
approach picture

PLANAVIMAS
PAGAL INDIVIDUALIUS POREIKIUS

Visi žino, kad pagal užsakymą siūtas kostiumas geresnis už pagamintą masiniu būdu.

square Kitaip nei kitos konsultacijų įmonės mes nepateikiame iš anksto paruoštų strategijų: LITAO kaip asmeninis siuvėjas pirma išmatuoja Jūsų poreikius ir randa specialiai Jums sumodeliuotus sprendimus. Žinoma, tai, kas padaro žmogų žmogumi, nėra rūbai – svarbiausia vidus. Bet be tinkamo savęs parodymo asmenybė nublunka, todėl LITAO padės parodyti pasauliui geriausią Jūsų versiją. Jūsų svajonės mums yra darbas, kurį reikia nuveikti.

PRAKTINIAI ĮGŪDŽIAI
IR ŽINOJIMAS

Mes nesame teorijų kūrėjai
su ore pakibusiomis idėjomis.

square Mus galima palyginti su naujose nepažįstamose teritorijose įsikūrusiais žemdirbiais, kurie padės Jums suprasti vietos klimatą, perspės Jus apie kenkėjus ir besiartinančias audras, kad Jūsų Kinijoje sėjamos sėklos prigytų ir išaugtų į klestintį verslą. Mūsų komanda kruopščiai kapstosi vietiniame dirvožemyje ir nebijo dėl Jūsų susitepti rankų.

hands-on picture

MISIJA

Atskleisti Jūsų Stiprybę

Visuomet egzistuoja praraja tarp to, kas esame, ir to, kuo norime būti.

Sugebėjimas ją peršokti yra Jūsų vidinė stiprybė. Tam reikia pasiryžimo ir pasitikėjimo savimi. Mes esame tam, kad padėtume jums atlikti šį šuolį – siekti daugiau nei kada nors įsivaizdavote galintys. Mes norime padėti atnešti į pasaulį daugiau stiprybės.

VIZIJA

Darbas Be Pastangų

Darbas be pastangų nereiškia, kad nedirbate, tai jokiu būdu nėra tinginystė.

Darbas be pastangų yra toks, kokį atlikdami jaučiatės taip natūraliai, kad nepastebite įdedamų jėgų. Tai kaip keltis anksti ryte ne todėl, kad būtina, o todėl, kad norite. Mūsų atveju – tai didesnės nei būtinos pastangos dėl kliento, įmonės, projekto ar šalies. Todėl, kad jais tikime ir nesijaučiame dedantys varginančias pastangas. Mes esame tam, kad padėtume perlipti kliūtis, išgrynintume Jūsų pasirinkimus ir paspartintume Jūsų vizijų įgyvendinimą. Kad Jūsų darbas būtų be pastangų, bet ne mažiau ambicingas.